Kurzy

Kurzy pro muže v roce 2021

QUO VADIS: Je dobré býti mužem

Termíny: jarní 20. 5. – 30. 5. 2021 nebo podzimní 26.8. – 5.9. 2021
Věk: 25+ muž
Místo: Severní země
Příspěvek na ubytování, jídlo a program: 12 000 Kč
Tým: Vladimír Halada (60 let), Richard Machan (55 let), Josef Šebesta (45 let), Pavel Kučera (44 let), Karel Hora  (40 let), Milan Suchý (60 let), Tadeáš Jindra (28 let)

Slíbit vám můžeme KREV (příběhy jiných mužů), POT (poselství zápasů) a SLZY(potvrzení).

Kurz není diskusním klubem, ale pernými dny, co mají 24 hodin. Tyto dny na sklonku léta jsou tím, co bychom potřebovali zažít už před mnoha lety. Co jsem pochopil při předávání občanského průkazu, maturitě či svatbě, říkám, že nic z toho, co by mě vedlo a pomáhalo mi v cestě. Nikdo a nic mě nevede, nikdo mi nepoložil dobré otázky a nedal odpověď. Bezbřehost svobody zpackat si vlastní život byla a je nekonečná a jsme na to vždycky sami…Musí to tak být?
Strávíš čas chůzí a pohybem uvnitř hlavy i venku v krajině. Budeme několik nocí venku za každého počasí, poteče pot i krev. Setkáš se s tradicí a muži, kteří už mají věk i zkušenosti. Nepromarníme ani minutu. Sáhneš si na staré řemeslo i moderní myšlenky. Je čas podívat se Kam jdeš?

QV:42

„Už nejsi žádný elév, co prvně do hry vpad,
Už víš, jak s králem ustoupit a jak s ním dávat mat…“
(Za svou pravdou stát – Spirituál kvintet)

Termín: 17. – 21. 2. 2021
Věk: 40+ muž, který absolvoval Quo Vadis
Místo: Západní země
Kurzovné: 6500 Kč (při 24 účastnících), 8500 Kč (při 15 účastnících)
Tým: Vladimír Halada (60 let), Richard Machan (55 let), Josef Šebesta (45 let), Pavel Kučera (44 let), Štefan Schwarc (44), Milan Suchý (60 let)

Máš roků 40 a další se za nimi tlačí. Jaká je jejich bilance? Nejsou promarněné? Co je důležité a co nikoliv? Čím jsi na hoře výš, tím sice dál vidíš, ale rozumíš více? Obzor se možná rozšiřuje, ale má smysl k němu jít? Je dobré stát na prahu a odkládat kroky, po kterých možná toužíš? Jaká je tvá kniha života?

Až dostuduji, tak začnu žít … až potkám tu pravou, začnu žít … až založím rodinu, začnu žít … až zajistím živobytí, začnu žít … až dobuduji, začnu žít … až děti odejdou z domu,  začnu žít. Nebude pak už pozdě? Nejsme uvízlí v každodennosti valení svých kuliček? Možná už ani nevíš kam, jak a proč?

Královské otázky.

S nadějí hledíme, že tu snad ne nadarmo ještě vyčkává MÁG, který nabádá k plnosti života. Necháme jej spát nebo jej začneme sytit, aby se v nás začal probouzet? Jak takový Mág v tvém provedení vypadá, co dokáže? Komu a čemu slouží?

Před několika lety jsme se sebe i tebe ptali „Kam kráčíš?“ Při našem prvním setkání na QV I. jsme se ujistili, že hovory se dají vést takové, aby konečně mluvily o tom, co se nás hluboce dotýká a zajímá nás. Dokázali jsme mezi sebou sdílet a každý snad mohl být slyšet. Naučili jsme se šlechetně si zabojovat s druhými i se sebou, ocenit krásu a usednout na královský trůn. Dotkli jsme se opravdovosti.

Plán máme takový:
Podstoupit dobrovolně nepohodlí tak, abychom ocenili to, co máme.
Rozhlédnout se do více směrů a zjistit, kde končí naše nenasytnost.
Oprášit sny.

Kurzy pořádáme ve spolupráci s Prázdninovou školou Lipnice.